MOSKITIERY

Moskitiery - estetyczna i skuteczna bariera dla owadów

Moskitiera to gęsta siatka napięta i osadzona w profilach aluminiowych, które zapewniają solidność i trwałość.  Uniemożliwia dostawanie się owadom i pyłkom oraz innym zanieczyszczeniom do wnętrza pomieszczeń. Tym samym zapewnia nam duży komfort wiosną i latem, kiedy mamy otwarte okna. Jednocześnie nie ogranicza przy tym widoczności oraz przepływu powietrza. Moskitiery to najprostszy i najskuteczniejszy sposób ochrony naszego domu i mieszkania przed owadami.

Ze względu na to, że okna od siebie się różnią wielkością i kształtem, moskitiery wykonujemy na wymiar. Co więcej, możemy wybrać z pośród różnych rodzajów moskitier, gdyż mogą być otwierane, przesuwane lub zakładane na okno na zaczepy.

Nasze moskitiery składamy z ramek aluminiowych, a nie z plastikowych, wobec czego są stabilne oraz odporne na odkształcenia i działania zmiennej temperatury. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, przekłada się na trwałość produktu i użytkowania go przez wiele lat. Dzięki temu też, moskitiery mogą pozostać na oknach przez cały rok i nie musimy ich demontować po sezonie.

Ponadto, mamy do dyspozycji duży wybór kolorów i oklein: od jednokolorowych do drewnopodobnych. Pozwala to dokonać wyboru koloru profili aluminiowych i dopasować kolorystycznie moskitierę do stolarki okiennej.

Jaką moskitierę wybrać, gdy mamy w domu kota?


W przypadku gdy posiadamy kota w domu, warto zastanowić się nad wyborem siatki w moskitierze. W standardowej moskitierze, mamy siatkę z włókna szklanego. Natomiast mamy do wyboru jeszcze moskitierę z siatką stalową lub aluminiową. Takiej siatki kot na pewno nie zniszczy pazurami. Natomiast nie bierzmy pod uwagę moskitier z marketu, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie kota, gdyż nie są one najwyższej jakości. W takich ekonomicznych moskitierach siatka jest z poliestru i kot nie będzie miał problemu, żeby ją podrapać i zniszczyć.

Moskitiery - zalety:


 • produkt wielosezonowy, odporny na warunki atmosferyczne;
 • jest wykonywana na wymiar;
 • ma estetyczny i delikatny wygląd oraz daje prawie całkowitą przeźroczystość;
 • pozwala na prawidłową cyrkulację powietrza;
 • dobrze zamontowana, nie przeszkadza w żaden sposób w pracy rolet wewnętrznych czy zewnętrznych;
 • nie ogranicza otwierania lub uchylania okna czy drzwi balkonowych;
 • duży wybór kolorów oraz oklein: od jednokolorowych do drewnopodobnych;
 • aluminiowa rama moskitiery jest odporna na złe warunki atmosferyczne oraz korozję;
 • prosty demontaż moskitiery, pozwala na samodzielne ściągnięcie jej i wyczyszczenie pod prysznicem;
 • pasuje do okien: PCV, drewnianych i aluminiowych oraz do okien o nietypowych kształtach: jak łuk czy trapez;
 • siatka: z włókna szklanego, aluminiowa i stalowa.

Oferowane przez nas moskitiery w Krakowie, spełnią oczekiwania każdego klienta. Bedą nie tylko spełniały swoje zadanie, ale również będą ładnie prezentowały się na oknie i drzwiach. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem moskitiery do twojego domu lub mieszkania, warto przede wszystkim zapoznać się z różnym rodzajem moskitier, żeby wybrać produkt najbardziej dopasowany do okna lub drzwi. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółową ofertą, którą prezentujemy poniżej, a także do kontaktu z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy w wyborze moskitiery.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą moskitier

Zobacz typy moskitierSkontaktuj się z nami

Zapoznaj się z rodzajami moskitier i wybierz produkt do twojego okna:

MOSKITIERA RAMKOWA

Moskitiera ramkowa to podstawowy typ moskitiery. Jak sama nazwa mówi, jest to ramka z profili aluminiowych oraz siatki umieszczonej wewnątrz. Umożliwia otwieranie i zamykanie okna bez konieczności jej demontażu.

Montujemy ją bezinwazyjnie, bez wiercenia otworów w oknie. Zakładamy ją na zewnątrz, do futryny okiennej za pomocą metalowych, obrotowych zaczepów. Co najważniejsze, zaczepy nie uszkadzają ramy okiennej. A co więcej, z łatwością możemy je obrócić i bez trudu zdjąć moskitierę do umycia.

W przypadku, gdy posiadamy kota w domu, warto założyć moskitierę z siatką aluminiową lub stalową, żeby zadbać o jego bezpieczeństwo.

Właściwości moskitiery ramkowej:

 • montaż bezinwazyjny na oknie;
 • łatwo ją zdjąć i umyć pod prysznicem;
 • siatka: z włókna szklanego, aluminiowa lub stalowa.

Moskitiera drzwiowa ramkowa – otwierana

Moskitiera drzwiowa – otwierana (na zawiasach) stosowana jest do zasłonięcia drzwi balkonowych lub tarasowych. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem do często przekraczanych drzwi, ze względu na łatwość otwierania i zamykania. Otwiera się na zewnątrz.

Montujemy ją za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażona jest w magnesy, które utrzymują moskitierę w pozycji zamkniętej. Natomiast od dołu posiada uszczelką szczotkową, która dodatkowo zabezpieczy przez dostawaniem się owadów i nieczystości z zewnątrz.

Dodatkowo w moskitierze otwieranej, można zastosować samozamykacz, który automatycznie domknie otwartą moskitierę. Tym samym zwiększymy komfort jej użytkowania.

Uzupełniająco, w drzwiach moskitiery, można na dole zamontować odkopnik. Inaczej mówiąc, płytę poliwęglanową umieszczoną w dolnej części drzwi. Służy ona do ochrony siatki przed uszkodzeniem przy otwierania drzwi nogą, jak mamy zajęte ręce, bo na przykład coś niesiemy. Co więcej, można w niej zamontować przejście dla małych zwierząt.

Właściwości moskitiery otwieranej:

 • montaż do fasady budynku lub futryny drzwiowej;
 • do zasłonięcia drzwi balkonowych lub tarasowych;
 • możliwość zastosowania zawiasów z samozamykaczem;
 • dodatkowo montaż odkopniku lub przejścia dla zwierząt.

Moskitiera drzwiowa ramkowa – przesuwna

Moskitiera drzwiowa – przesuwna jest to siatka osadzona w profilach aluminiowych, tworząca skrzydło. Przesuwa się ono pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. W dolnej części systemu zastosowana jest odporna na ścieranie, rolka jezdna, dzięki czemu skrzydła lekko się przesuwają. Prowadnice montuje się do ramy (balkonowej, tarasowej, okiennej) lub posadzki oraz do sufitu balkonu czy tarasu. Każde skrzydło moskitiery doszczelnione jest uszczelkami szczotkowymi.

Zakładamy ją głownie tam gdzie mamy mało miejsca na otwierane drzwi, na przykład na małych balkonach. Montujemy ją również do szerokich drzwi balkonowych czy tarasowych, także witryn lub ogrodów zimowych.

Właściwości moskitiery przesuwnej:

 • montaż na profilach jezdnych do posadzki;
 • do szerokich drzwi balkonowych, tarasowych i ogrodów zimowych;
 • oszczędność miejsca na małym balkonie;
 • łatwo ją zdjąć i umyć pod prysznicem;
 • dostępne wersje jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe;
 • siatka: z włókna szklanego, aluminiowa lub stalowa.

Moskitiera zwijana, rolowana

Moskitiera zwijana, inaczej mówiąc rolowana, to siatka, która rozwija się z wałka ukrytego w kasetce, podobnie jak w roletach materiałowych. Z tym, że zamiast tkaniny, rozwija się siatka. Dzięki kasetce, moskitierę można łatwo zwinąć i ukryć, wtedy kiedy nie jest nam potrzebna. Dodatkowo kasetka chroni moskitierę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Moskitiera wyposażona jest w mechanizm sprężynowy, który pozwala płynnie rozwijać i zwijać siatkę do kasety, bez jej uszkodzenia. Dolna listwa jest wyposażona w uchwyty, które służą do podnoszenia i opuszczania moskitiery. Po rozwinięciu, siatka moskitiery mocowana jest do listwy magnetycznej (w wersji poziomej) lub zatrzasków czy listwy hakowej znajdującej się w prowadnicy (w wersji pionowej). Siatka porusza się w prowadnicach bocznych.

Moskitierę rolowaną montujemy na zewnątrz do wnęki okiennej lub do ościeżnicy okna, a boczne prowadnice mocujemy do ramy okiennej. W przypadku montażu do okien dachowych, moskitierę rolowaną zakładamy wewnątrz pomieszczenia, na wnękę okienną, o ile podłoże jest równe z każdej strony.

Najczęściej wybierana jest do okien dachowych, choć też może służyć do zabezpieczenia także innych otworów okiennych, jak i drzwiowych.

Moskitiery rolowane występują w wersji poziomej i pionowej:

 • wersja pozioma moskitiery, czyli przesuwana w lewo-w prawo. Sprawdza się w drzwiach balkonowych lub tarasowych;
 • wersja pionowa moskitiery, czyli przesuwana góra-dół. Najczęściej stosowana do okien, wnęk okiennych i okien dachowych.

Właściwości moskitiery rolowanej:

 • montaż na zewnątrz do ramy okna lub wnęki okiennej;
 • mocowanie wewnątrz pomieszczenia na wnękę okienną, w przypadku okien dachowych;
 • wyposażona w kasetkę do której chowa się moskitiera;
 • model poziomy i pionowy moskitiery.

Moskitiera plisowana

To co wyróżnia moskitierę plisowaną od innych moskitier, to harmonijkowy sposób składania się siatki. Jest on podobny do składania się rolet plisowanych. Sztywna i trwała siatka porusza się na szynach i składa się w harmonijkę. Dzięki temu, po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Równocześnie siatka umieszczona jest w solidnej ramie aluminiowej i podtrzymywana jest przez kilka rzędów naciągniętych linek. Rama jest wykonana ze wzmocnionego aluminium, co zapewnia sztywność w przypadku dużych rozmiarów moskitiery. Jednocześnie aluminium jest odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, czy śnieg, dzięki czemu moskitiera będzie nam służyć przez wiele lat.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Plisowana siatka po złożeniu całkowicie chowa się w profilu aluminiowym. Dzięki temu, po zsunięciu nie zabiera zbędnej powierzchni.

Zastosowany system w moskitierze plisowanej, pozwala na lekkie prowadzenie oraz zatrzymanie jej w dowolnym miejscu. Dzięki niemu, przesuwanie osłony jest bardzo płynne i łatwe. Ponadto, moskitiera plisowana nie ogranicza funkcjonalności drzwi. Co więcej, niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia i tym samym jest dużym udogodnieniem dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Moskitiera plisowana jest doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczenia dużych powierzchni przed owadami. Sprawdzi się w miejscach, gdzie są zastosowane duże przeszklenia drzwiowe, tak jak na przykład w drzwiach na taras, w ogrodach zimowych, czy altanach. Można ją zamontować również tam, gdzie szerokość otworu drzwiowego czy okiennego sięga nawet kilku metrów.

Właściwości moskitiery plisowanej:

 • montaż we wnękach okiennych lub bezpośrednio do ramy drzwi lub okna;
 • najlepsze rozwiązanie do zabezpieczenia dużych powierzchni przed owadami, takich jak drzwi tarasowe, czy ogrody zimowe;
 • maksymalna wysokość moskitiery wynosi 3m i szerokość 5 m;
 • składa się w harmonijkę, dzięki czemu nie zajmuje miejsca;
 • niska prowadnica dolna, która nie utrudnia przechodzenia;
 • siatka jest odporna na rozdarcie;
 • solidne ramy aluminiowe są odporne na czynniki zewnętrzne;
 • profile są dostępne w różnych kolorach z palety RAL, co pozwala dopasować moskitierę do koloru stolarki okiennej.

System moskitier plisowanych z uwagi na możliwość wyboru kierunku otwarcia moskitiery, możemy podzielić na cztery rodzaje:

Moskitiery

Przykładowe produkty